Aktuality


6.2.2024

Proběhlo XVIII. Zimní táboření aneb putování krajinou.
Zvládli jsme ujít 24km, naspali jsme pouze 5 hodin, uvařili jsme si na ohni buřtguláš, přebrodili řeku a zahráli si nějaké stmelovací hry. Z táboření si odnášíme plno zážitků a těšíme se na další akci !

20.11.2023

Základna je zazimována!
Brzy přijde zima i do našeho tábořiště, ale my se rozhodně 
k zimnímu spánku nechystáme. Makáme na přípravách celotáborové hry 2024, ale téma vám zatím neprozradíme.
To co ale prozradíme jsou dva termíny, které si zapište do kalendářů:
1.3.2024 - spuštění přihlášek na tábor
7.-20.7.2024 - termín letního tábora
A my se už těšíme na nejbližší zimní akci na základně.

08.10.2023

Je tu polovina podzimu a počasí nám velice přeje, proto jsme se sešli na naší základně a začali jsme ji už teď pomalu opravovat. Započala velká oprava jedné z naších chatek, natřeli jsme most a za odměnu se pořádně najedli. 

25.06.2023

Prázdniny jsou za dveřmi! Naše základna je připravena na první malé táborníky. A co je u nás nového? Služební oddíl už bude hlídat v nové strážní budce, vybudovali jsme nové nástupiště, děti už budou vcházet do chatiček snadněji po nových schůdkách, zpevnily jsme příjezdovou cestu a máme posekáno.
Přesně za 14 dní ožije město GLADIÁTORŮ!

25.04.2023

Začala táborová sezóna!
V uplynulém víkendu se konala první táborová porada a brigáda. Už jsme rozdělení do oddílů a makáme na přípravách kostýmů, her a rekvizit, abychom se v létě mohli přenést do světa GLADIÁTORŮ. Také jsme začali s opravou chatky, budováním nového nástupiště a strázní budky. Za 75 dní se těšíme na malé gladiátory!

13.02.2023

I tento rok jsme se zúčastnili tradičního zimního táboření na naší základně,
letos již sedmnáctého. Vrátili jsme se v čase a podívali jsme se, jak se žilo v době před 200 lety. Svítilo se svíčkami, žilo skromněji a hlavně pohromadě jako rodina.
V rámci akce jsme si vyzkoušeli například psaní bažantím brkem, lovení ryb,
a zároveň chutnali dobovou kuchyni. Děkujeme zúčastněným a příští rok zas!

15.11.2022

Podzim se pomalu chýlí ke konci a my jsme připraveni na zimu. Při poslední brigádě jsme se dohodli na personálním obsazení tábora a odhlasovali jsme si celotáborovou hru na rok 2023. Zatím neprozradíme, nechte se překvapit...
Už se těšíme na nejbližší zimní akci na základně.

26.6.2022

Tento víkend proběhla poslední brigáda před táborovou sezónou. Od května jsme postupně dokončili hlavní most, ploty před chatkami, lávku, lavičky na ohniště a mnoho drobných prací. Už k nám může najet první turnus.

10.4.2022

Od čtvrtka 7.4. do neděle 10.4. se 5 z našich členů zúčastnilo kurzu pro hlavní vedoucí dětských táborů pořádané ČTU, tzv. Velké placky. Kurz byl velmi intenzivní a nabitý přednáškami z oblasti práva, bezpečnosti, zdravotnictví, pedagogiky a psychologie. Na konci nás čekal závěrečný test, který jsme všichni úspěšně splnili a mohli jsme odjet s Velkou plackou domů.  Neodjeli jsme ale jenom s tímto, spolu s tím jsme si vzali hromadu informací a zkušenosti jak od našich přednášejících, tak i od ostatních účastníků kurzu, které určitě využijeme na našem táboře. Děkujeme pořadatelům i všem zúčastněným za skvělý zážitek.

1.3.2022

Byly spuštěny přihlášky na letní tábor. Tento rok se ponese v kouzelné tématice. Těšíme se na vás a na naše společné zážitky.

7.2.2022

O víkendu proběhlo na naší základně tradiční zimní táboření, které pořádáme již od roku 2006. Letos si účastníci během odpoledního programu vyzkoušeli různé táborové dovednosti. Večer jsme opekli buřty a pobavili se v zimní jídelně u kytary a ovocného punče. Děkujeme všem zúčastněným, těšíme se na příští rok.

1.1.2022

Byly spuštěny nové webové stránky.
Od 1. března 2022 spouštíme přihlášky na letní tábor.

29. - 31.10.2021

Zúčastnili jsme se víkendového setkání táborových osad a klubů z Východočeské ČTU. Po delší době jsme se opět viděli s přáteli a navázali nové kontakty.

28.10.2021

Na podzim se uskutečnila brigáda na opravu hlavního mostu k chatkám. Zároveň jsme připravili základnu na zimu a proběhla porada, kde se předběžně domluvilo obsazení tábora 2022, dohodla se celotáborová hra a naplánovala se práce na příští sezónu. 


24.7.2021

Do poslední chvíle se upravovali protiepidemiologické podmínky pro letní tábory, ale nakonec vše proběhlo bez větších komplikací. Všichni jsme si těch 14 dní v lese užili, odvezli si spoustu zážitků, poznali skvělé kamarády a navázali nová přátelství. Těšíme se na další táborovou sezónu. 


27.6.2021

Od jara do léta se na základně konalo několik pracovních brigád.
Vyrobili jsme 26 košů na tříděný odpad a od té doby u nás třídíme: papír, plasty, sklo, kov a směsný odpad.

Také jsme vytvořili zásoby dřeva na topení, uklidili táborovou základnu a okolí v lese od odpadků a dalšího nepořádku. Vyrobili jsme nový plot v horní řadě chatek a nové lavičky na ohniště. Navozili drobné kamení na cesty a proběhl generální úklid v dílně s nářadím. Začali jsme pracovat na novém dřevníku. Táborová základna je připravena a už k nám může najet první turnus tábora.