Aktuality


26.6.2022

Tento víkend proběhla poslední brigáda před táborovou sezónou. Od května jsme postupně dokončili hlavní most, ploty před chatkami, lávku, lavičky na ohniště a mnoho drobných prací. Už k nám může najet první turnus.

10.4.2022

Od čtvrtka 7.4. do neděle 10.4. se 5 z našich členů zúčastnilo kurzu pro hlavní vedoucí dětských táborů pořádané ČTU, tzv. Velké placky. Kurz byl velmi intenzivní a nabitý přednáškami z oblasti práva, bezpečnosti, zdravotnictví, pedagogiky a psychologie. Na konci nás čekal závěrečný test, který jsme všichni úspěšně splnili a mohli jsme odjet s Velkou plackou domů.  Neodjeli jsme ale jenom s tímto, spolu s tím jsme si vzali hromadu informací a zkušenosti jak od našich přednášejících, tak i od ostatních účastníků kurzu, které určitě využijeme na našem táboře. Děkujeme pořadatelům i všem zúčastněným za skvělý zážitek.

1.3.2022

Byly spuštěny přihlášky na letní tábor. Tento rok se ponese v kouzelné tématice. Těšíme se na vás a na naše společné zážitky.

7.2.2022

O víkendu proběhlo na naší základně tradiční zimní táboření, které pořádáme již od roku 2006. Letos si účastníci během odpoledního programu vyzkoušeli různé táborové dovednosti. Večer jsme opekli buřty a pobavili se v zimní jídelně u kytary a ovocného punče. Děkujeme všem zúčastněným, těšíme se na příští rok.

1.1.2022

Byly spuštěny nové webové stránky.
Od 1. března 2022 spouštíme přihlášky na letní tábor.

29. - 31.10.2021

Zúčastnili jsme se víkendového setkání táborových osad a klubů z Východočeské ČTU. Po delší době jsme se opět viděli s přáteli a navázali nové kontakty.

28.10.2021

Na podzim se uskutečnila brigáda na opravu hlavního mostu k chatkám. Zároveň jsme připravili základnu na zimu a proběhla porada, kde se předběžně domluvilo obsazení tábora 2022, dohodla se celotáborová hra a naplánovala se práce na příští sezónu. 


24.7.2021

Do poslední chvíle se upravovali protiepidemiologické podmínky pro letní tábory, ale nakonec vše proběhlo bez větších komplikací. Všichni jsme si těch 14 dní v lese užili, odvezli si spoustu zážitků, poznali skvělé kamarády a navázali nová přátelství. Těšíme se na další táborovou sezónu. 


27.6.2021

Od jara do léta se na základně konalo několik pracovních brigád.
Vyrobili jsme 26 košů na tříděný odpad a od té doby u nás třídíme: papír, plasty, sklo, kov a směsný odpad.

Také jsme vytvořili zásoby dřeva na topení, uklidili táborovou základnu a okolí v lese od odpadků a dalšího nepořádku. Vyrobili jsme nový plot v horní řadě chatek a nové lavičky na ohniště. Navozili drobné kamení na cesty a proběhl generální úklid v dílně s nářadím. Začali jsme pracovat na novém dřevníku. Táborová základna je připravena a už k nám může najet první turnus tábora.